Bonarda II Lägenhet
Hotellet Bonarda II Lägenhet Mendoza är beläget 2 km från Juan Cornelio Moyanos naturvetenskapliga och antropologiska museum och inom 6 minuters gångavstånd från Parque Civico. Detta hotell erbjuder gästerna kassaskåp.
Mendozas centrum kan nås inom 10 minuters promenad. Här bor du 2,1 km från General San Martins Park. Bonarda II Lägenhet ligger inom några kvarter från Basílica de San Francisco, och tågstationen Mendoza Terminal Bus är belägen ungefär 15 minuters promenad bort. Det här hotellet erbjuder närhet till stadsbanan Pedro Molina.
Rummen har luftkonditionering, samt moderna bekvämligheter som flerkanals TV och plattskärms-TV med satellitkanaler. Badrum erbjuder en bidé och en dusch. En bidé och en dusch, tillsammans med bekvämligheter som badlakan och handdukar, erbjuds också.
Restaurangen Patrona Comidas Y Vinos erbjuder argentinska rätter och ligger 300 meter från det här boendet.
- Flygplatser
- Mendoza Flygplats11 km
- Tågstationer
- Mendoza Terminal Bus Station1,2 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Säkerhetsfack
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
På rummet
- Sittgrupp
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Heltäckningsmatta
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Bonarda II Lägenhet?
Det tar 10 minuter till fots att komma från hotellet Bonarda II Lägenhet till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Bonarda II Lägenhet?
Mellan Mendoza flygplats och hotellet Bonarda II Lägenhet är det 5 km. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet Bonarda II Lägenhet?
Gästerna på hotellet Bonarda II Lägenhet måste checka ut till 10:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet är 85$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal.